SAĞLIK

Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Çok Daha İyi Anlayacaksınız: Neden Kanser Oluyoruz?

NEDEN KANSERSİN?
Hayatında hep şeker oldu. Çayı, kahveyi şekersiz içmedin. Kahvaltıya reçelsiz ve krem çikolatasız oturmadın. Beyaz pirinç ve ekmeğin şeker olduğunu unuttun. İçinde yüksek oranda fruktoz bulunan meyveleri kiloyla yedin. İçinde glukoz ve aspartam olan ürünler tükettin. Kolanın ve gazlı içeceklerin şeker ve zehir karışımı olduğunu bile bile içtin. Önce insülin direncin başladı sonra şeker hastası oldun, 150 kilo oldun ama durmadın.

kanserersinhosgenc

Palm yağı, ayçiçek yağı, mısır özü yağı, margarin ve trans yağ içeren ürünleri kullandın. Tereyağı ve zeytinyağı tüketmedin ki organlarından biri iflas edene kadar bunları yedin.

Paketlenmiş hazır sıvı ve katı tüm ürünlerdeki koruyucu kimyasalların seni kanser edeceğini önemsemedin. Salçanı, makarnanı, turşunu hatta, limonu sıkıp limon suyunu bile kendin yapmadın. Hazır almak kolayına geldi. Pazardan nohutunu, fasülyeni bile almadın, bunları konserve satın almak yemek basitti.

İnsanlar 4000 yıldır misvak vb. doğal malzemelerle diş fırçalarken sen gittin 35 açılı sentetik diş fırçasını ağzına soktun. O da yetmedi; bildiğimiz çamaşır deterjanının şeker ve naneyle karıştırılmış şekli olan diş macunu ile hayat boyu diş fırçaladın ve bunun bir kısmını yuttuğunu göz ardı ettin. Bal ve karbonatın dişlerini tartarlardan bile temizlediğini bilmedin ve dişleri de o macunlarla çürüttün.

Çamaşır deterjanının ve yumuşatıcının vücut ısısı ile deri tarafından emildiğini ve deri kanserinin en büyük nedeni olduğunu umursamadın. Çamaşırlarını boraks ve karbonat karışımı ile yıkayıp yumuşatıcı gözüne elma sirkesi koyarak muhteşem bir temizlik elde edeceğini umursamadın.

Bulaşık makinesine deterjan ve parlatıcı koyduğunda, o deterjanı ve parlatıcıyı yediğini fark etmedin. Deterjan yerine karbonat, parlatıcı yerine sirke koyarak hem sağlıklı hem de tertemiz bulaşıkların olacağını önemsemedin.

Evde basitçe kostik ve zeytin yağını karıştırıp kalıplara dökmek ve kendi doğal sabununu yapmak dururken, gidip içerisinde bin tane kimyasal zehir olan o sabunlarla her sabah yüzünü bedenini yıkadın. Her gün bu daha da iyi diye pazarlanan o şampuan zehirleriyle saçını yıkadın.

Evini arap sabunu gibi doğal yağlarla üretilmiş bir sabun yerine, temiz olsun diye çamaşır suyuyla sildin. O su buharlaştıkça soludun ve akciğer kanseri oldun.

Karıncaları, böcekleri, sinekleri; limon karbonat fesleğen acı biber vb doğal yollarla evinden uzak tutmadın. Bastın böcek zehrini, o ağır kimyasalları temizlesen bile gitmez bunu unuttun. Soludun ve eşyaların üzerinden ellerinle ağzına soktun. (O kadar kandırıldın ki, böcek zehrine neden böcek ilacı dendiğini bile sormadın.)

Yaşamını mahveden büyük şehirde egzoz gazı solumaya ve araba kullanmaya devam ettin.

Resmen radyoaktif olan cep telefonunu kulağına 2 saat yapıştırdın. Radyoaktif olan wi-fi (kablosuz ağ) vericisini evin içine soktun, radyoaktif olan alıcı bilgisayarı da kucağından indirmedin. Yatarken cep telefonunu hep başucunda tuttun ama uçak moduna almayı aķıl etmedin.

cep telefonları ruhumuzu çalıyor

Hem çocuğunun odasına hem de kendi yatak odana gece lambası koydun ve geceleri açık tuttun. Bağışıklık sisteminin gelişmesini ve kanserden korunmayı sağlayan melatonin hormonunun gece uyurken zifiri karanlıkta üretildiğini hiç duymadın ya da duydun ama boşverdin.

Doğal beslenmeyen hayvanları, sebzeleri, meyveleri ve tahılları yedin ve adına da “doğal beslenme” dedin.

cancer

Üzerinde “organik” yazan her gıdayı gerçekten organik sandın bunlara normalden fazla para bile ödedin ama bir gıdanın gerçekten organik sayılabilmesi için gerekli standartlar nelerdir ve aldığın organik(!) ürün gerçekten de organik midir hiç merak edip araştırmadın incelemedin.

Yiyeceklerini cam ve toprak kaplarda saklamak ve pişirmek yerine çelik ve bilmediğin kaplamalarla kaplı kaplarda pişirdin yedin. En önemlisi de mutfağının her yerine plastik, teflon ve alüminyum soktun ve çizildikçe onları da yediğini unuttun.

Denize lağım ve fabrika atıkları boşaltırken o denizden çıkan balığı yedin, midyeleri yedin.

Fast food’un her aşamasının zehir ve ölümcül olduğu bas bas bağırılırken sen tepsi kadar pizzaları götürüyordun, üç katlı hamburgerleri yuvarlıyordun.

Evine naylon torba, naylon kıyafet, sentetik ayakkabılar terlikler soktun. Kıyafetlerinde sadece pamuk, bambu lifi, keten tercih etmedin.

Sobayı attın ve evine klimayı ve bilimum elektrikli ısıtıcıyı soktun.

Toprağa dokunmuyor ve stresten gülümsemeyi unutuyorsun.

Sonuç; sokaktaki her on kişiden üçü kanser. Sen de ya bu üç kişiden birisin ya da tüm bu saydıklarımı ısrarla yapmaya devam edersen, bir süre sonra dördüncüsü de sen olacaksın… Hadi seni geçtik de kardeşim, peki ya çocuğunun suçu ne?”

Kaynak: Dr. Taner Akman

3 Comments
YORUMLAR
mANOLYA iZGİ dedi ki:

güzel doğru tespitler hepimiz için ama yapmamız gereken tespitleri belirtirken ‘bilerek, umursamayarak’ gibi yargılar eklemek hiç profesyonel değil. sanırım siz bu bahsettiklerinizi yapmak zorunda kalmayacak kadar rahat ve herşeyin mümkün olduğu bir hayata doğmuşsunuz o yüzden sistemin bizi zorunda kıldıkları şeylerden haberiniz yok.
malum özellikle ülkemizde bir insan uyku ve iş haricinde yemek ve temizlik için ne kadar zor kendine zaman ayırabiliyor biliyor musunuz? işe o kadar vakit ayırmayanın bahsettiklerini sağlayabilecek geliri olmadığını biliyor musunuz? bunlara mecbur olduğumuz için dayatıldığı için zaten gıdım gıdım ölüyoruz.
çay içmem kahve içmem kola içmem ekmek yemem şeker kullanmam bal kullanırım. her gün limon yerim. ama zeytinyağı değil ayçiçek yağı tükettim evet çünkü o daha maddi bütçeme uygun? napabilirim.. daha çok maddi durumu olan insanlardan hasta olmamak sağlıklı yaşamak için daha adil bütçe maaş isteme şansımız var mı? söylediklerinizin bazıları zaten bütçeye daha uygun zehirli şeyleri almaktan onlara diyeceğim yok.ama genel olarak listede ki yargılayıcı tavrınız insanı üzmekten başka etki bırakmıyor yazının sonunda. aynı belirtileri tarafsız ağızla yazsaydınız çok aydınlatıcı bir makale olabilirdi.

melodi dedi ki:

Cidden çok yararlı bir başlık. Elinize, düşüncenize sağlık. Öylesine denk geldim bu yazıya ama iyi ki de denk gelmişim çünkü baya bilinçlendim. Hiç kafama takmadığım şeylere şimdi sayenizde daha dikkat edeceğim. Böyle başlıkların devamını dilerim… İyi günler

Burak dedi ki:

Sen bu yazıyı yazarken saatlerce bilgidayar başında oturmadın mı buraya koymak için wifi (kablosuz ağ) kullanmadın mı biraz uykusuz kalıp kahve içmedin (bol kafeinli) yazarken yemekte yapamadın abur cubur yememişsindir ama ufak tefek şeylerle geçiştirmişsindir immümsitemin güçsüz kalması demek ve her türlü mikrobun seni daha kolay ele geçirmesini sağlar umarın kaliteli bi bilgisayarda yazmışsındır çünkü güneşte yazdıklarını göremez ve evin içinde yazmış olursun buda o gün kü güneş ışığından mahrum kalman demek D vitaminleinin üretememen demek eğer gece yazmışsan lamba kapalı bile olsa bilgisayarın ekranından aldığın ışık melatonin hücrelerinin yenilenmemesine yol açtı ve cilt kanseri (derm CA) oldun milleti korıycam derken kendine zarar verdin hadi geçmiş olsun 😉

Yükselişe Geçenler

To Top