,

6 Yıllık Sevgilimle Nişanlandıktan Sonra Nasıl Ayrılma Aşamasına Geldim

*Bu içerik, yazarının isteği üzerine yayından kaldırılmıştır.

İsterseniz aşağıdaki ilişki hikayesini okuyarak The Geyik‘te olan gezintinize devam edebilirsiniz:

Uzaktan İlişki Yaşayan Twitter Fenomeninin İbretlik Sonu Olan Hikayesi

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

16 Comments

Leave a Reply
 1. Senin gibisi cidden var mı? O kıza söyle kıymetini bilsin 🙂 Düşüncelerin gerçekten çok güzel ve geleceğin için çok şey yapmışsın. Tabi bu gelecekte seninle olmak istemiyor da ailesiyle olmak istiyorsa kendi bileceği iş. Öyle bir şey olursa umarım çok acı çekmezsin..

 2. çok uzatmaya gerek duymuyorum belli ki değer veriyorsun sen ki içini dökmüşsün . değer de verdiğine göre bu yazdıklarının bir kelimesini değiştirmeden ona anlat de ki bu bu bu . kabul ederse eder etmezse sen yoluna o yoluna. ki bunuda yazdıklarından kızı sevdiğine inanarak söylüyorum . ben olsam hiç düşünmezdim . 40 yaşında da değilsin bu saatten sonra evlenemem olayıda yok ki 40 yaşında olsam yine evlenmem öyle biriyle. Fakat aklımda tek kalan şey var o da kızı birinin dolduruyor olması bu seçeneğide göz ardı etme sen bir düşün çünkü başkasının ağzıyla konuştuğunu sezdim ben . Özünde böyle biri olsa 6 senede kırk defa anlardın . Rabbim en hayırlısını versin ne diyim Allah’a emanet .

 3. Ben sevgilimle 3 yıldır birlikteyim önce aynı yerde çalışıyorduk bir ay sonra ben atandım o işsiz kaldı o ara annemle tanıştı tabi ben memur olup o işsiz olunca iyice gerildiler istemedi hatta sevgilim olduğunu bile bile beni başkalarıyla görüştürmeye çalıştı ben asla kabul etmedim sevdiceğim çok sempatiktir telefonla devamlı arar anneme şakalar yapardı annem yavaş yavaş sevmeye başladı ama yinede işi olmadığı için ayrılmam için baskı yapıyordu, ben memurum ya daha iyilerine layığım noluyosa memur olunca… İkimizde sağlıkçıyız atanması için bi yıl kpss ye çalışacak die devamlı onu motive ettim çünkü ailem memur olmazsa vermeyiz diyolardı tabi ben bunu ailem istiyo diye değil daha rahat bi hayatımız olması için yapabileceğini bildiğim için destekliyordum. Farklı şehirlerdeyiz o bi yıl boyunca yanıma geldiğinde yol parasını bile koyardım cebine asla aramızda paranın lafı olmazdı. Tabi ailem redde devam. Her aradıklarında görücüleri sayıyolar bana benim umrumda değil. O ders çalışırken bile lütfen diyodum iyi çalış en azından ailemin karşısında elinden geleni yaptı ama olmadı kısmet değilmiş diyebileyim. Kpss ye girdi 80 aldı bizim bölüm için yetersiz bi puan ama biliyorum ki elinden geleni yaptı içim rahat sonra ben bi tanıdıktan rica edip kurumsal bi yerde işe girmesine yardımcı oldum işe girdi deli gibi çalışıyo beni nerdeyse 20 günde bi arıyodu. Bu defada ailem özelde çalışıyo die laf etti istemeye geldiler babam bir yıl

  boyunca oyaladı ben sizi arayacağım deyip babasını aramıyordu tam bi yıl insanları hiç hesaba almadı lafını ettirmedi. Babamın karşısına sülaleden hiç kimse çıkamaz konuşamaz çok serttir ama ben evin en küçüğüyüm bana karşı hep bi toleransı olmuştur normalde gören heybetinden korkar odada ağlayıp ağlayıp rahatladım çıktım karşısına her şeyi anlattım baba ben olsun istiyorum dedim sadece olacağı varsa kimse engel olamaz dedi ama sonrasında devamlı onlar hakkında kötü konuştu. Yine oyaladı gelmek istiyolar kabul etmiyo. O ara özelde çok zorlanan sevdiceğim ben işten çıkıp yine kpss ye hazırlanıcam dedi ilişkimizin ikinci yılı çık dedim ben her türlü senin yanındayım nede olsa bizim daha rahat yaşayabilmemiz için. 450 tl ye hediye olarak da kpss seti aldım bu arada çalıştığı bi yıl içinde benimkinin üçte biri kadar maaş almasına rağmen elimi cebime attırmıyordu. İşten çıktı bi süre ders çalıştı ALLAH yüzümüze baktı İnfaz koruma memuru olarak atandı tabiki bizimkiler onu da beğenmedi bi ay sonra istemeye geldiler babam ağlaya ağlaya verdi beni ama hiç onaylamıyo sırf ben diretiyorum die ses çıkarmıyo geçen ramazan bayramında nişanlandık yine bi sürü olumsuz şey buldular ama hiç biri benim umrumda değil ki gerçekten olumsuzluklar vardı. Ben sevdiğim adamla yaşadığım mutluluğa bakıyordum. Bugün düğün tarihini konuşmak için geldiler ilk defa memnundu bizimkiler ilişkimizin 3. Yılı bitmişken hayırlısıyla yaza düğün var ☺️ Yani kardeş anlatmak istediğim fedakarlık karşılıklı olur burada mutlu etmek istediğimiz insan sevdiğimiz mi ailemiz mi onun ayrımını iyi yapmalıyız hakkımıza hayırlısı

 4. Ne desem boş bir insan seninle herşeye varım sözünü icraate çeviremiyorsa kusura bakma kardesim koy götüne gitsin

 5. Bence siz de nisanliniz da ailenizin etkisinde kalıyorsunuz. Siz ailene kiyamiyorsun nişanlınız da aynı şekilde. Onemli olan sizin ne istediğiniz. Evlilik önemli bir adım ve bir birey olduğunuzun kanıtı. O yüzden ne yaparsanız yapın hayatınızı önemli bir şekilde etkileyecek karar vereceksiniz. Artıları eksileri tartin nisanlinizla ve o şekilde karar verin.

 6. Selam dostum yazını gördüm dayanamadım birşeyler eklemek istedim başımdan geçen örnekle .30 yaşındayım 5 yıl muhteşem aşk hikayesi ile kendimi sorumlu hissederek evlendim düğün salonunu gelinliği, oturacagimiz evi hepsini onlar seçti tek kelime etsem kavga çıkıyordu en sonunda teslim oldum .mutluluğu sadece onunla yakalayabilecegimi sanıyordum ancak öyle değilmiş ailelerin de baskısı kızın fikirlerini davranışlarını değiştirdi ben ne yaptım diye kafayı yerken aniden bir karar aldım ve 6.Ay boşanmaya karar verdim krediler ,borçlar hepsi kaldı taktığım bütün takılar gücümün yettiğince 40 bin hepsini aldı hatta düğün deki para takımlarını bile .. Durumları da bizden daha iyi olduğunu düşünürsek aileme bunu anlatamadım 6.Ay sonunda anlaşarak boşandım hala severken.2 yıl boyunca unutamadım aklımdan hiç çıkmadı 2 yıl sonra ailem bu sefer bizim dediğimiz olacak dedi biriyle tanıştım 3.yıl evlendim bir kızım var dünyalar tatlısı .Diyorum ki 7 yılım boşa gittikten sonra sanki mukafatlandim herşey harika gidiyor hayatım işim düzene girdi . Boşanma kararı,nisan atmaktan daha zordur .Bu sebeple bir dk bile düşünme seni o kadar iyi anlıyorum ki uzun uzadıya anlatmak istemedim ancak küçük hikayem de seninkine benzer çok durum var. Ilerleyen dönemde evlenirsen haftanın 3 gününü onun ailesinde geçirecek,Kendi ailene bir gün bile denk getirmekte zorlayacak,evin giderlerini ailesi karşılamaya çalışacak annenin aldıklarını begenmeyecek ailenle bir araya gelmemek için bahaneler uydurarak,Hatta ev seçimini kendi ailesine yakın tercih edecek seni yola getirmeye çalışacak ailen senin mutluluğun için herşeye katlanacak ancak bu olanlar içini öyle kemirecekki yatakta bile aklına gelecek ne demek istediğimi anlamışsındır umarım .
  Yol yakınken bir dk bile düşünme.Senin hikayenin geri kalanını tahmin etmek çok zor deği malesef iyi de görünmüyor git hakedecek birini bul aradaki farkı çok net anlayacaksın
  Yolun açık olsun

 7. Aynı durumu ben yaşadım akşam eve gidince annesi veriyodu gazı altın isterim onu isterim bunu isterim sonuç ayrıldım

 8. 4 yıllık evliyim. Çok ciddi sorunlar, çok büyük kavgalar yaşadım, yaşıyorum.. Fakat onun uğruna bir an bile düşünmem, ölürüm. O ne derse o, o nereye isterse oraya giderim. Benim anam babam dostum o artık, ondan önemli kimse yok benim için.. kısacası ayrıl kardeşim.. uzatmadan.

 9. kardeş sonuna kadar haklısın.kız bu kadar ufak şeyleri sorun ediyorsa,iler de ciddi sıkıntılar çıkarabilir.adam akıllı konuş tekrardan derim

 10. Evlenince kızın ailesiylede evlenmiş oluyorsun. Ama şu anda kızın ailesiyle değil kendisiyle evleneceksin. O yüzden tekrar düşün, ilerde dediğin sorunlar baş gösterebilir. Seviyorsa her koşulda kabul edecektir, ama ailesinide yüzüstü bırakmak istemiyor gibi geldi bana.

 11. Olmaz bu kızla. Yolver gitsin.Kendi kararlarını kendi alabilen insanla ortak hayat kurulur, bunun gibi anne evinden çıkamayanlarla olmaz bu iş.

 12. Arkadaşım anlattıklarında kesinlikle haklısın .Anladığım kadarıyla aklı başında , olgun , çalışkan , kendi ayakları üzerinde duran bir adamsın. Sevgilin her konuda ailesinin düşüncelerine hak verip , sana annesinin isteklerini dayatıyorsa ve küçük şeyleri de sorun yapıyorlarsa sıkıntı büyük .Dediğin gibi ilerde herşeyinize karışacaklar. Sevgilinin empati kurması , seni anlaması gerekir .Yeri geldiğinde ailesine siz karışmayın biz anlaştık konuştuk bu işi böyle halledeceğiz demesi gerekir. Sana destek vermesi gerekir. Bazı anne babalar çok çirkef oluyorlar hele de kız anneleri herşeyin en pahalısını isterler. Düşünmezler adamın alacak parası varmı yokmu ailesi destek çıkabilecek mi ? Sen doğru bir karar vermişsin biraz bekleyip düşünmek iki taraf içinde iyi olur . Belki kız da sana hak verir , herşey yoluna girer .Girmezse de karşındaki insanın gerçek yüzünü görmüş olursun . Evlilik bu şakaya gelmez , hayatı karartma. Böyle devam ederse davranışları evlenme !

 13. Ben evlenirim seninle bayıldım düşüncelerine altın maltın düğünde istemem 😀 bırak onu beni al

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir